Сделать домашней|Добавить в избранное
 

Кафедра хімії
Миколаївського національного університету
ім.В.О.Сухомлинського

 
» Материалы за Март 2016 года
Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Створений синтетичний організм з найменшою кількістю генів

Автор: GLaDos от 27-03-2016, 10:26

Коли йде мова про розмір геному, згадується рідкісна японська квітка Paris japonica, котра є чемпіоном у надважкій вазі – її геном у 50 разів більший за людський. А тепер, по інший бік шкали, з’явився новий, «надлегкий» рекордсмен, вирощений в чашках Петрі каліфорнійської лабораторії. Минулого тижня, Вентер Крейг відзвітував про створення бактерії з найменшим у світі геномом серед вільноживучих організмів. Названий Syn 3.0, новий організм має геном, вкорочений лише до генів першої необхідності – виживання і відтворення, всього 473 гени. 

 

Створений синтетичний організм з найменшою кількістю генів

 Колонія синтетичних клітин JCVI-Syn 3.0. (Фото Thomas Deerinck and Mark Ellisman / NCMIR / UCSD.)

 

Стаття на Science

Наука и жизнь

 

День екологiї

Автор: GLaDos от 27-03-2016, 09:57

17 березня, як стало вiдомо студентам-гостям бiблiотеки, пройшов День екологiї. У цей день була висвiтлена така тема, як: "Боротьба з опустелюванням i грунтовою ерозiєю. Зрошення як чинник урожайностi сiльськогосподарських культур". Така тематика була пiдiбрана у зв'язку з Десятирiччям Органiзацiї Oб'єднаних Нацiй та присвячена пустелям i боротьбi з опустелюванням. Крім того, виступала Руденко-Кардаш Л.Ю. - консультант проекту, заст.голови правлiння благодiйного фонду ЛАСКА. Вона доносила до студентiв iнформацiю про UHBDP - Український проект бiзнес-розвитку плодоовочiвництва, який реалiзується за фiнансової пiдтримки Канади у партнерствi з Iзраїльским центром мiжнародного спiвробiтництва.

 

День екологiї

 

 

 

 

Фото: Кудіна К.Ю. 

Прес-центр Anima-TV

Масляна на біологічному факультеті

Автор: dasha от 13-03-2016, 12:24

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Сьогодні Масляна є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем.

Назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями.

Біологічний факультет також не залишився осторонь цього веселого, наповненого різноманітними солодощами, свята. Саме тому 11 березня було проведено ярмарку, в якій взяли активну участь 1 та 2 курс. Чого тільки не було на столах: млинці з сиром та варенням, сік та солодка вода, желе, кекси, різне печиво, пиріг зі смачною начинкою, а найголовніше – це хороший і дружній настрій організаторів свята та ситі покупці.

Масляна на біологічному факультеті

 

Хімічна вікторина

Автор: dasha от 11-03-2016, 16:01

10 березня на бioлогiчному факультетi у рамках виробничої практики з методики навчання хiмiї магiстри I року навчання органiзували хiмiчну вiкторину. Учасниками виступили студенти I, II та III курсiв. Конкурс-адаптацiя популярного українського телешоу "Хто зверху?" пройшов за встановленими правилами гри та раундами, але з використанням хiмiчної термiнологiї, законiв та фактiв. Конкурсна гра пройшла весело та пiзнавально. Перемогу здобула команда третьокурсникiв, з чим ми їх i вiтаємо. 
Бажаємо всiм наснаги та успiхiв у навчаннi!
Вчiть хiмiю!

Хімічна вікторина

Фото: Кудiна К.Ю.
Журналiст: Качирко I.Ю.

З любов'ю, Anima_TV.