Сделать домашней|Добавить в избранное
 

Кафедра хімії
Миколаївського національного університету
ім.В.О.Сухомлинського

 
Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

День відкритих дверей

Автор: semen от 9-11-2015, 12:57

28 листопада 2015 року о 10:00 відбудеться День відкритих дверей на біологічному факультеті

Співпраця з волонтерами Миколаєва

Автор: GLaDos от 7-11-2015, 11:38

За ініціативи творчого клубу "Homo creativus"та з допомогою небайдужих студентів та викладачів біологічного факультету була зібрана посилка для воїнів-захисників України в АТО. Учасники клубу 6 листопада 2015 р. віднесли її до Центу волонтерів Миколаєва на вул. М.Морській, 1 та віддали у руки людей, які частину свого життя присвятили допомозі захисникам нашої Батьківщини.

Співпраця з волонтерами Миколаєва

Фотозвіт на Homo creativus

Центр волонтерів Миколаєва 

Виставка "Осіння тема"

Автор: GLaDos от 7-11-2015, 10:01

Ініціативні студенти творчого клубу "Homo creativus" організували виставку на біологічному факультеті під назвою "Осіння тема". На виставці представлені роботи з бісеру, природних матеріалів, вишивки, картини, фотографії, іграшки на осінню тематику. Всі охочі матимуть нагоду споглядати професійно виконані поробки студентів та викладачів, які забажали прийняти участь у виставці, до 13 листопада та голосувати за роботу, яка сподобалася найбільше, вкинувши свій голос до скриньки голосувань. Наприкінці виставки голоси будуть підраховані, і переможці отримають призи. Тому, будьте активними - виставляйте своє рукоділля, голосуйте, здобувайте гарні враження та перемагайте!

 

Виставка "Осіння тема"

 

Більше фото в Anima-TV

Освіта-2016

Автор: semen от 6-11-2015, 09:31

 Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації та ТОВ "НарімЕкспо" організували XIV спеціалізовану виставку "Освіта у 2016 році", яка діяла з 4 по 6 листопада 2015 р. У виставці прийняли участь всі вищі навчальні, професійні та комерційні заклади Миколаєва. У тому числі - МНУ ім. В.О. Сухомлинського. Викладачі нашого факультету та магістри мали можливість представити науково-дослідну та виховну роботу біологічного факультету, запрошуючи абітурієнтів до вступу до нашого вузу у 2016 р.

 

Освіта-2016

 

Откуда в хромосоме петли

Автор: GLaDos от 31-10-2015, 11:04

 Домен ДНК, удерживаемый белковой «застёжкой». (Иллюстрация A. Sanborn, S. Rao / Baylor College of Medicine.)Домен ДНК, удерживаемый белковой «застёжкой». (Иллюстрация A. Sanborn, S. Rao / Baylor College of Medicine.)Хромосомные петли, которые помогают компактно уложить огромную молекулу ДНК в клеточном ядре, возникают благодаря белковой «застёжке».

 

Раньше думали, что человеческая ДНК образует около миллиона петель, но оказалось, что их гораздо меньше – порядка 10 тысяч. У них есть специальная «скрепка», белок CTCF, по молекуле которого сидит на каждой нити в точке их соединения. Такие петли собирались в крупные хромосомные отделы-компартменты, а те, в свою очередь, в ещё более крупные субкомпартменты...

 

 

Круглий стіл із питань вивченння воєнно-політичної історії України

Автор: semen от 27-10-2015, 22:26

 

Круглий стіл із питань вивченння воєнно-політичної історії України

 Вступне словоВступне слово

12 жовтня 2015 р. на біологічному факультеті відбувся Круглий стіл із питань вивченння воєнно-політичної історії України  для студентів 5 курсу та магістрів 1 року навчання (організатори заходу - доц. Тарасова С.М., доц.Корольова О.В., ст. викл. Смірнова С.М.). Із вступним словом до присутніх звернулася к.пед.н. С.М.Тарасова

 

 

Свято української патріотичної декламації "Ми пам'ятаємо"

Автор: Inna Lysa от 16-10-2015, 09:22

15 жовтня творчий клуб "Homo creativus" організував свято української патріотичної декламації "Ми пам'ятаємо", приурочене до Дня захисника України. Студенти та викладачі біологічного факультету мали змогу почути сучасні національно свідомі поетичні твори, сповнені любові до України та глибокої печалі. Прозвучали слова підтримки воїнам-захисникам АТО, гасло "Слава Україні! Героям слава!", і щира атмосфера заходу залишала без сумніву - ми єдині в прагненні жити вільній та мирній країні.

  

 

Свято української патріотичної декламації "Ми пам'ятаємо"

 

 

Більше фотографій в альбомі Anima-TV.

 

 

Семінар для вчителів з Новоодеського освітнього округу

Автор: Inna Lysa от 16-10-2015, 09:18

У рамках профорієнтаційної роботи біологічного факультету, 15 жовтня до нас на семінар завітали вчителі з Новоодеського освітнього округу під керівництвом методиста Бончук Олени Миколаївни. Вчителі ознайомилися з навчально-дослідними лабораторіями з фізіології людини та тварин, загальної та неорганічної хімії, біоорганічної хімії, молекулярної біології та біотехнології. Досвід роботи з випускниками шкіл та допомогу у роботі та науково-дослідній діяльності запропонували не лише декан факультету Чеботар Лариса Дмитрівна і завідуючий кафедрою лабораторної діагностики Черно Валерій Степанович, але й викладачі кафедри хімії та біохімії. Зокрема, цікаві досліди для поліпшеного вивчення шкільних тем запропонували к.х.н., доцент Ющишина Ганна Миколаївна та к.т.н, в.о. доцента Пасічник Марія Валеріївна; а к.б.н., доцент Гаркович Олексій Леонтійович провів зі вчителями у якості учнів дослід з титрування, у той час як провідний фахівець Гладких Тетяна Миколаївна робила аналіз води, завбачливо привезеної вчителями з різних куточків Новоодеського району. Дана зустріч стала можливою завдяки організації, якою займалася Лабенко Вікторія Вікторівна. Сподіваємося, найближчим часом ми знову зустрінемося - вчителі, викладачі, студенти.

 

Семінар для вчителів з Новоодеського освітнього округу

 

Фотозвіт в Anima-TV

 

 

З Днем захисника України

Автор: Inna Lysa от 14-10-2015, 14:39

 

 Згідно наказу  Президента України, тепер  щорічно 14 жовтня відзначається День захисника України. Це свято є дійсно всенародним, бо захисниками Вітчизни були як учасники національно-визвольних рухів ХХ століття, так і учасники Революції гідності, добровольці і військові, волонтери, діти і дорослі, які прагнуть для всіх нас миру та добробуту. Тож від імені нашого факультету вітаємо всіх чоловіків з Днем захисника України. Бажаємо їм довголіття, міцного здоров'я, щастя, родинного благополуччя. Нехай щастить  на перехрестях долі!

 

Відео від Anima-TV до Дня Захисника України  

З днем вчителя!

Автор: Екатерина от 4-10-2015, 11:48

З днем вчителя!

 

Ми хочемо вас привітати
У цей святковий осінній день
Тепла і сонечка побажати
І щоб радісно вам було кожен день!
Бажаємо здоров'я, добра, довголіття,
Хай вистачить щастя на ціле століття!
Хай скрізь буде лад - на роботі, в сім'ї,
І радість на серці, і хліб на столі.
Хай сміхом й веселістю повниться хата,
Родина хай буде здорова й багата!
І мрій, і бажань, і наснаги творити,
Щоб серцю хотілося жити й любити!
Хай студенти шанують, повагу дарують,
Злагода й мир у житті хай панують!